Komfortní teplota ve vozidle nejen v zimních měsících. 

Nezávislé topení versus dálkový start PANDORA.

První náznaky zimy a naši zákazníci okamžitě začínají vyhledávat jak dosáhnout ohřátí vozidla.
To znamená, nejen vyhřátí interiéru, ale i současně dopřát motoru lepší start a optimální podmínky pro jízdu.

Jako řešení každého z nás prvoplánově napadne nezávislé topení Webasto, Eberspächer a další.
Zejména světoznámá německá firma Webasto má velice dobré řešení pro téměř jakékoliv typy vozidel na trhu.
Princip tohoto nezávislého topení ve vozidle je v podstatě stejný, vůz je vyhříván bez chodu motoru přídavným topením. Srdcem systému je spalovací komora, do níž se ventilátorem vhání vzduch, který se mísí s palivem (benzin, nafta) přiváděným čerpadlem z nádrže. Spotřeba běžícího systému je kolem 0,5 litru paliva za hodinu. Samozřejmě má odběr i z baterie vozidla, tudíž je potřeba myslet na to, jak dlouho je topení aktivní a následně jízdou baterii dobít (není vhodné pro krátké městské popojíždění).

Nezávislé topení je napojeno na chladicí okruh motoru vozidla a ohřívá v něm kapalinu.
Takto ohřívaný vzduch proudí přes stávající systém vytápění vozidla. Navíc nezávislé topení lze omezeně použít na vyvětrání horkého vzduchu v létě, nejedná se ale o chlazení jako takové. Pouze dojde k vyvětrání interiéru.

Auto TOPRA –  dálkový start vozidla PANDORA……na to jde naprosto opačně než výše popsaná řešení.
Spočívá v ovládání motoru vašeho vozidla na dálku. Topení je zajištěno přes klimatizaci automobilu, tzn., v zimě topí a v létě chladí přes klimatizaci na konkrétní nastavenou teplotu.
Tímto je zajištěna nejen příjemná teplota v interiéru vozidla v jakémkoli měsíci v roce, ale i motor včetně všech komponent je připraven v optimální teplotě k zahájení cesty. To vše za dost často příznivější cenu. Navíc ke všemu vám dálkový start Pandora nabídne zabezpečení vozidla včetně lokalizace a telemetrie vozidla (dle modelu a roku výroby vozidla umíme přes váš mobilní telefon nebo ovladač předat informace o vozidle jako je teplota, stav paliva v nádrži, napětí akumulátoru apod).

Sledujte naši nabídku www.dalkovystart.cz a sami porovnejte, co vás více osloví.

Dalkove topeni PANDORA